Jakim sposobem zadeklarować się z dochodu prędko i skutecznie?

0 Comment
Wraz z nadejściem kolejnego kwartału, kończy się czas na rozliczenie pit 2016. Każda persona, która w ubiegłym roku była zaangażowana legalnie, musi wypełnić tą deklaracje, w przeciwnym wypadku, w przypadku dowolnej kontroli, czeka ją grzywna. Sporo osób wypełnia pit 37, który jest bardzo łatwy w obsłudze, spora część rubryk jest intuicyjna, można uporać się z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, szczególnie osoby nadzorujące prywatną działalność gospodarczą, mają bardziej zaawansowane zadanie, jednak też do rozwiązania. posiadamy dwie drogi, aby rozliczyć pit 2016 – internetowo lub standardowo. Która z nich jest lepsza?

podatki do zapłaty

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Parę lat temu polski rząd wprowadził możliwość internetowego deklarowania podatku za rok poprzedni. Jest to na tyle wygodna alternatywa, że nie musimy opuszczać mieszkania i stać w kolejce na poczcie lub w urzędzie. Lecz nie jest to wcale takie proste. Na początku, żeby w ogóle rozpocząć rozliczenie pit 2016, należy zainstalować kilka niezbędnych programów, co może potrwać nawet godzinę. Po czym warto dokładnie dowiedzieć się, który pit 2016 trzeba wypełnić, aby cała nasza praca nie poszła na marne. Przed zainicjowaniem dzieła warto przeczytać instrukcję. Istotną sprawą jest, aby posiadać podpis elektroniczny (wymagany jest do tego odpowiedni sprzęt). Jeśli takowego nie mamy, może wystarczyć znajomość naszego dochodu za poprzedni rok. Mimo Najnowszej technologi, w obecnym roku mnóstwo osób rozliczy pit 16 w sposób standardowy. Możemy wydrukować właściwy formularz i wypełnić go osobiście, ręcznie, lub poprosić osobę w urzędzie o pomoc. Jednak pamiętajmy, im bliżej początku maja tym więcej ludzi będzie robić rozliczenie pit 2016, dlatego mogą być kolejki – jak rozliczyć pit 2016. Jeżeli jesteśmy mocniej wygodni a przy okazji orientujemy się troszkę w sieci online, możemy ściągnąć odpowiedni program, który nam pomoże w sporządzeniu formularza.

Sporo z nich jest za darmo, lecz ich wykorzystanie niekiedy uniemożliwia samodzielnie wybrać fundacji, której ofiarujemy nasz 1 % dochodu – wybierają za nas z góry takową. Kiedy już wszystko odpowiednio wypełnimy, musimy wydrukować dokument i wysłać pocztą lub dostarczyć do urzędu. Nie zapomnijmy się podpisać! Rozliczenie pit 2016 sporej grupie ludzi nie powinno sprawić kłopotu. Formularze są na tyle przejrzyście sporządzone, że każdy powinien poradzić sobie z typową wersją. Możemy zadeklarować podatek drogą internetową, wtenczas ominie nas stanie w kolejce na poczcie lub w urzędzie skarbowym.