Dlaczego rozliczenie pit online jest takie proste?

0 Comment

Złożenie rozliczenia podatkowego raz w roku to konieczność, jakiej nie da się ominąć. A skoro już coś trzeba zrobić obowiązkowo to najlepiej maksymalnie to sobie ułatwić. Warto wiedzieć, jakie są możliwości, by złożenie pitu było łatwiejsze i szybsze. Warto skorzystać z takich ułatwień.

Od kiedy można wypełnić i wysłać pit online wszystko się zmieniło. Już nie musimy wypełniać papierowego druku, stać w kolejce w urzędzie razem z całą masą ludzi, która też składa pit na ostatnią chwilę. To już przeszłość. Na szczęście dziś są inne możliwości, jakie pozwalają oszczędzić nasz czas i nerwy, ale po kolei.

money-256290_640Na stronie administracji dostępna jest aplikacja, jaką wystarczy ściągnąć na komputer. Z jej pomocą zrobimy wszystko od A do Z. Przeprowadzi nas ona przez wypełnianie dokumentu pit oraz przez jego poprawne wysłanie. W tej aplikacji znajdziemy najróżniejsze druki pitów, dlatego wybieramy dokładnie ten, jakie musimy złożyć. Najpopularniejszy jest pit 37, który składają osoby zatrudnione na umowę o pracę, umowę o dzieło oraz umowę zlecenie. Ten sam druk wybiorą również emeryci i renciści oraz osoby na świadczeniach przedemerytalnych. Jak widać, jest to całkiem spora rzesza osób, dlatego właśnie pit 37 jest najczęściej wybierany.

Na początek zatem musimy wybrać odpowiedni formularz oraz wypełnić go poprawnie. Jest to o wiele łatwiejsze, niż wypełnianie samodzielnie papierowego druku, ponieważ w konkretnych kratkach mamy bardzo pomocne podpowiedzi. Aplikacja podpowie nam, z jakiej rubryki pit 11 musimy wciąż potrzebne dane. Z taką pomocą wszystko idzie niesamowicie sprawnie. Już za chwilę mamy wszystko wypełnione. Jeśli natomiast coś opuściliśmy, to i tak program nas nie przepuści dalej, tylko nam o tym powie i wskaże niewypełnione komórki.

Gdy już wszystko wypełniliśmy i sprawdziliśmy, to pozostaje już tylko wysłanie naszego rozliczenia podatkowego do odpowiedniego urzędu. Wysyłamy pit online za pośrednictwem aplikacji. Jako dowód ściągamy sobie na komputer urzędowe poświadczenie odbioru, jakie zachowujemy na wszelki wypadek. Prawda, że proste?