Funkcjonalna metoda rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych

0 Comment
We współczesnych czasach coraz więcej spraw robimy obracając się w wirtualnej rzeczywistości. To wyjątkowo funkcjonalne mieć możliwość załatwiać istotne dla nas rzeczy przebywając przez monitorem laptopa. Jeżeli więc korzystacie Państwo, na co dzień z dobrodziejstw techniki w postaci robienia internetowych zakupów bądź zlecania internetowych przelewów w banku, nadszedł też czas na elektroniczne składania deklaracji PIT.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Dzięki uszykowanemu przez nas programowi coroczne rozliczenie odbędzie się prędko i sprawnie jak nigdy dotąd. Niżej zamieszczone informacje pomogą Państwo zrozumieć zasady jego działania, a niezdecydowanych zachęcić do przejścia na elektroniczny rodzaj rozliczeń.

Na początku wybierają Państwo rodzaj składanego oświadczenia. Jeśli nie wiedzą Państwo jak wypełnić PIT 37 albo PIT 36, albo nie wiedzą Państwo, czym różnią się wspomniane formularze, trzeba skrupulatnie zapoznać się z informacjami umieszczonymi w naszym programie. Informacje te mają za zadanie uprościć Państwu proces uzupełniania zeznania podatkowego i udzielać potrzebnych porad.

Wypełniając formularz należy podać swoje dane oraz przedstawić wysokość i tytuł uzyskiwanych dochodów. Oprócz tego, nasz program daje możliwość skorzystania ze wszystkich przysługujących Państwu ulg, które zaznaczyć trzeba w deklaracji. Na zakończenie należy jeszcze zdecydować się o przekazaniu jednego procenta podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.