Jak wysłać PIT 37 przez internet?

0 Comment

Obecnie za pomocą internetu można łatwo wypełnić PIT-37 wraz z załącznikami: PIT/O, PIT/D, PIT-2K oraz ZAP-3. Korzystając z darmowego programu do rozliczania PIT można to zrobić w bardzo wygodny sposób i nie trzeba znać się na przepisach prawno-podatkowych. Program zasugeruje jakie odpowiedzi powinien wybrać podatnik, aby poprawnie wypełnić deklarację PIT-37 oraz podpowie z jakich ulg można skorzystać i jakie załączniki będą potrzebne.

Aby przejść przez wszystkie kroki formularza PIT-37 wystarczy odpowiadać na nieskomplikowane pytania z aplikacji. Program sugeruje poprawne odpowiedzi, jak również dokonuje obliczeń i zaokrągla kwoty zgodnie ze standardami rocznego rozliczenia podatkowego. Dane można zapisywać, aby w razie potrzeby powrócić do formularza w późniejszym terminie. A jak wysłać PIT 37 przez internet jeśli już go wypełnimy i sprawdzimy? Wystarczy skorzystać z systemu e-Deklaracje. W przypadku PIT-37, aby złożyć elektroniczne zeznanie podatkowe PIT-37 za rok 2016 nie trzeba posiadać kwalifikowanego e-podpisu. W tym przypadku wymagane są jedynie dane weryfikacyjne takie jak: NIP, PESEL, imię, nazwisko, data urodzenia oraz kwota przychodu za rozliczony miniony rok, czyli 2015. Po wysłaniu dokumentów należy pamiętać o pobraniu UPO, który należy przechowywać przez 5 lat licząc od końca 2017 roku.biznesmen-pracy-na-biurku-z-filiżanką-kawy-w-biurze_1150-710

Zanim skorzystamy z możliwości wypełniania PIT online powinniśmy upewnić się czy nasze dane są bezpieczne. Przede wszystkim transmisja danych powinna być szyfrowana, tak by nie mogły zostać przechwycone i wykorzystane w nieodpowiedni sposób. Nie powinniśmy wyrażać zgody na przekazywanie firmom zewnętrznym danych, które wprowadzamy w formularz PIT czy załączniki. Poza tym, jeżeli program do rozliczania PIT korzysta także z systemu e-Deklaracje, dzięki czemu za jego pomocą będziemy mogli też przesłać wypełniony PIT do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, to powinniśmy upewnić się czy po zakończeniu tej czynności otrzymamy na e-maila wspomniany dokument UPO.