Rozliczenie PIT w 2017 – przez internet łatwiej

0 Comment

Każda osoba, która osiągnęła jakiś dochód, powinna pamiętać o rozliczeniu PIT. Obowiązek rozliczenia się z fiskusem należy wypełnić najpóźniej do końca kwietnia lub w innym określonym terminie przez fiskus, w przypadku innego rodzaju dochodów ze źródeł takich jak na przykład najem.

Jaki formularz PIT powinniśmy wybrać?

Obowiązek złożenia poprawnego PIT-u może jednak wiązać się z wieloma dylematami. Jednym z nich może okazać się wybór odpowiedniego formularza PIT.  Pracownicy, emeryci oraz poborcy zasiłków powinni wybrać formularz PIT-37. Dla przedsiębiorców działających na zasadach opodatkowania 18 i 32% oraz dla osób zarabiających na najmie lokalu stworzony został PIT-26. Natomiast dla właścicieli firm z liniowym opodatkowaniem 19% odpowiedni jest formularz PIT-36L. Z kolei ryczałtowcy muszą sięgnąć po PIT-28, natomiast inwestorzy po druk PIT-38. Osoby, które sprzedały nieruchomość muszą złożyć PIT-39. Jeżeli nie mamy pewności jaki formularz powinniśmy wybrać, podpowie nam to program PIT 2017 online. Bezpłatny program, który znaleźć możemy w internecie nie tylko pomoże wybrać odpowiedni formularz PIT, ale także go wypełnić z najmniejszymi szczegółami, sugerując poprawne odpowiedzi i dokonując niezbędnych wyliczeń kwot.
calculator-1600024_640

Z jakich ulg można skorzystać rozliczając PIT?

Rozliczając PIT możemy skorzystać między innymi z ulgi na dzieci czy ulgi rehabilitacyjnej. Aby skorzystać z ulgi, trzeba rozliczyć ją na właściwym załączniku oraz podpiąć do odpowiedniego formularza PIT. Warto wiedzieć, że z takich ulg mogą skorzystać także osoby rozliczające PIT przez internet. Wspomniany program PIT 2017 online podpowie jakie ulgi są dostępne, jaki załącznik powinniśmy wybrać i jak go wypełnić.

Co daje rozliczenie PIT przez internet?

Warto wiedzieć, że rozliczenie PIT online to nie tylko pomoc w samym wypełnianiu PIT. Obecnie w taki sposób przygotowany formularz możemy również przesłać do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną. To na pewno spora oszczędność czasu i stresu związanego z długimi kolejkami. Ponadto, rozliczając PIT online może skrócić okres oczekiwania na zwrot podatku, ponieważ niezbędne do tego informacje dostarczymy już w formie elektronicznej i nie będą one wymagały czasu na wprowadzanie do systemu przez urzędnika.