Rozliczaj pit przez internet

0 Comment

Coroczne rozliczenie podatku dochodowego musimy zrobić w okresie od stycznia do końca kwietnia i jeżeli w naszym zeznaniu pojawią się błędy, to trzeba je również poprawić w tzw. korekcie zeznania. Na nasze pocieszenie można dodać, że podatek dochodowy od osób fizycznych, czyli popularny pit występuje nie tylko w naszym kraju, ale jest on obowiązującym rozliczeniem także w innych krajach.

Skomplikowany formularz

Nasze państwo ma jedno z najmniej przyjaznych przepisów podatkowych, można powiedzieć, że są one na tyle skomplikowane, że niekiedy nawet księgowi czy biura rachunkowe mają problemy, aby prawidłowo obliczać podatki. A przez lata jednym z najtrudniejszych i najbardziej niejasnych podatków był pit. Prawidłowe wypełnienie formularza pit często zostawiano na sam koniec, bowiem każdy kto się za niego zabierał, potrafił dostrzec masę utrudnień w postaci nazw i określeń, które traktowano często niczym jakiś język obcy, będący enigmą dla niewtajemniczonych. Często już sama decyzja, jaki typ druku należy pobrać stanowiła duży kłopot, albowiem spośród wielu wersji, należało przede wszystkim wiedzieć czy chcemy rozliczać się ze współmałżonką oraz trzeba mieć pewność z jakiego źródła pochodzą nasze dochody. I tak w większość wypełniała pit 37, bowiem otrzymywała dochody za pośrednictwem płatnika, ale była również część wypełniająca pit 37, mająca przychody na przykład z wynajmu nieruchomości czy też z emerytur lub rent. To wszystko musiał wiedzieć zwykły płatnik. money-931423_640

Elektroniczne ułatwienia, czyli pobierz program pit 2017 online

Jednak od kilku lat zaczęły pojawiać się udogodnienia w rozliczeniach podatku dochodowego i aktualnie można nawet wypełnić i przesłać zeznanie w formie elektronicznej. W 2017 roku będziemy mieli możliwość, aby pobrać program do rozliczenia 2016 roku. Jednak to nie wszystko – kolejne udoskonalenia idą w tym kierunku, że już na przykład program pit 2017 online, który pobierzemy do rozliczenia pit-u, umożliwi nam przesłanie tych dokumentów do urzędu skarbowego bez konieczności posiadania elektronicznego podpisu.

Jak więc widać, internet to nie tylko nasze „okno na świat”, ale i dobra i szybka droga, aby złożyć nasze zeznanie podatkowe.