Jak szybko uzupełnić PIT oraz nie musieć stać w kolejce w urzędzie?

0 Comment
Kwiecień to miesiąc, kiedy należy przygotować swoje dokumenty i wypełnić deklaracje PIT. Wielu z nas ma kłopoty z poprawnym wypełnieniem deklaracji, lecz z pomocą internetu lub programów komputerowych możemy dokonać tego szybko tudzież bezproblemowo.

W zależności

dokumenty podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

od tego w jaki sposób otrzymaliśmy dochody trzeba uzupełnić odpowiednią deklarację podatkową. Jest kilka ich wariantów oraz zawiera się w nich różne informacje. Bardzo często wypełniany jest PIT 37, który dotyczy osób zatrudnianych na umowę o pracę lub umowę zlecenie. Gdy po raz pierwszy stoimy przed koniecznością wypełnienia deklaracji, możemy mieć trudności z wykonaniem zadania, jednakże z każdym kolejnym rokiem z pewnością będzie nam łatwiej. Warto odpowiednio wcześniej rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, aby nie musieć oczekiwać w kolejkach i by dostać wcześniej należny zwrot podatku. Aby zrobić to szybko, najkorzystniej jest pobrać program PIT, który pomoże nam w wypełnieniu dokumentów. Wybieramy odpowiedni formularz, a program dalej pokieruje nas jakie informacje i w jakich rubrykach należy wpisywać wypełniając PITy 2015 Program do wypełniania PIT-ów jest bardzo intuicyjny oraz łatwy w obsłudze.
Gdy wypełnimy formularz można wydrukować gotowy dokument tudzież oddać go do urzędu. Jeśli jednak wolelibyśmy uniknąć czekania w kolejce można deklaracje oddać drogą elektroniczną, a nie wykorzystując program PIT 2016 (więcej: wejdź i sprawdź), który dotyczy zarobków w minionym roku, można wysłać

pit online

Autor: Eleleleven
Źródło: http://www.flickr.com

przez internet, wchodząc na oficjalną stronę z formularzami.

Musimy zarejestrować się na niej, aby móc złożyć własną deklarację. W przypadku oddawania PIT-ów w ten sposób, nie jest wymagany podpis, a nasze dane są weryfikowane na przykład kwotą przychodów sprzed dwóch lat oraz numerem PESEL. Jest to bardzo szybkie, komfortowe oraz proste rozwiązanie, dobre dla osób, które nie mają czasu, aby czekać w długich kolejach, które w kwietniu robią się coraz większe. Uzupełnianie PIT-a nie musi być trudne, jeżeli wykorzystamy do tego zadania pomocne narzędzia. Programy PIT zostały stworzone po to, by ułatwić nam to zadanie, a nieograniczony dostęp do internetu sprawia, iż można przekazywać nasze dokumenty elektronicznie.