Z jakiego powodu warto postawić na rozliczenia przez internet

0 Comment
Rok w rok każda osoba, która ma określony dochód, który przekracza circa trzy tysiące złotych w ciągu roku, ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym. Niestety na lekcjach nikt nie uczy nas wypełniać PIT-ów, ani nie mówił nam, czym grozi niewywiązanie się z tego obowiązku.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego po szkole wcale nie jesteśmy przygotowani do prawdziwego życia, za to potrafimy pięknie recytować wiersze i umiemy dzielić i mnożyć w zakresie stu. Tak, więc osoby, które chciałyby wiedzieć więcej idą na studia, a Ci najbardziej ogarnięci wybierają takie studia, żeby po nich mieć pracę. Do takich zawodów, które nigdy nie będą narzekały na brak zajęcia należy księgowa i tu uwaga, nie trzeba kończyć studiów wystarczy kurs. Księgowe właśnie w czasie rozliczania się ze Skarbówką mają dużo zajęcia. Wychodzi, więc na to że rozliczenie pit dla wielu osób to coś nie do przejścia. Co ciekawe Urząd Skarbowy daje możliwość na rozliczenie on-line. Na odpowiedniej stronie mamy pokazane jak krok po kroku wypełniać e-deklaracje. Jednak zdarza się i tak, że nawet e-deklaracje wypełniane są przez księgowych. Jeżeli, więc korzystamy już z usług księgowej przy rozliczeniu wybierzmy drogę elektroniczną, by oszczędzić czas sobie i innym.

Warto zajrzeć na portal podatkowy.
Ministerstwo Finansów chce w jakiś sposób uprościć życie zwykłego Nowaka i tworzy razem z odpowiednimi organami system umożliwiający elektroniczne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Ale przeciętny Nowak wietrzy w tym podstęp i nadal bardzo często wybiera standardowe stanie w kolejce, by zostać w Skarbówce swoje zeznanie podatkowe. A dzięki portal podatkowy, jak choćby , możemy sprawnie wypełnić odpowiedni formularz i niczym się nie przejmować.

Rozliczenia PIT przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, gdy wypełniamy wypełnienie PIT-u on-line po raz pierwszy możemy mieć jakieś obawy. Ale z każdym następnym wypełnionym polem te obawy zaczynają topnieć i ucieszymy się, że skorzystaliśmy z elektronicznego przesłania zeznania podatkowego, bo zaoszczędziliśmy sporo czasu i nerwów (zobacz opinie zeszłorocznych użytkowników tutaj). Dlatego zamiast w tym roku znowu stać w kolejce i w duchu złościć się na opieszałość urzędników, może w końcu zaczniemy korzystać ze stworzonych dla nas udogodnień. Wiadomo, że zawsze będzie grupa osób, która z pewnych względów nie da rady wypełnić deklaracji przez Internet. Jednak wszyscy pozostali muszą w końcu zrobić krok do przodu i wybrać nowoczesne rozwiązanie.