Jak wypełnić PIT 37?

0 Comment

Swoją pracę rozpocząłeś w roku ubiegłym? Musisz wiedzieć, iż w takim przypadku zobowiązany jesteś to rozliczenia PIT-u, czyli podatku dochodowego od osób fizycznych. Jeśli jest to Twoje pierwsze stanowisko to najprawdopodobniej jesteś zatrudniony w firmie, gdzie otrzymałeś umowę o pracę, dzieło lub zlecenie. W takim przypadku najprawdopodobniej będziesz wypełniał najpopularniejszy druk PIT, a mianowicie PIT 37.

Jest to deklaracja podatkowa, która składana jest przez emerytów, rencistów, zleceniobiorców oraz pracowników, których rozliczają własne, jedyne źródła dochodów. Większość przychodów w naszym kraju opodatkowana jest na 18% i 32% i dokładnie je rozliczasz w przytoczonym wcześniej dokumencie. Musisz wiedzieć, że każda osoba, która uzyskuje przychody, jakie są zwolnione z podatku nie musi składać deklaracji podatkowej.
biznesmen-gospodarstwa-smartphone-na-laptopie-w-biurze_1262-2232
Jeżeli w tej chwili masz mętlik w głowie to nic się nie przejmuj – z całą pewnością znajdą się osoby, które będą chciały Ci pomóc. Tym samym w pierwszej kolejności warto byłoby udać się do osób w firmie, które będą wiedziały jak wypełnić PIT 37 i z miłą chęcią Ci pomogą. Warto byłoby dodatkowo wiedzieć, iż przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac na własną deklaracją musisz poczekać na to, aż otrzymasz PIT ze swojej firmy. Spora część zakładów pracy początkiem roku wysyła do swoich pracowników informacje na temat zarobków w roku ubiegłym – dokładnie na tej podstawie my w późniejszym czasie będziemy wypełniać własny PIT.

Najlepszą opcją jest oczywiście składanie PIT-u przez internet, albowiem jest to sposób szybki i bezproblemowy. Wystarczy, iż ściągniesz odpowiedni program, a później wszystko okaże się już dziecinnie proste. Nie możesz się bać nowoczesnych technologii, albowiem wyłącznie dzięki nim jesteśmy w stanie wiele rzeczy zrobić bez większych problemów. Jeśli nie chciałbyś wysyłać swojej deklaracji podatkowej przez internet to musiałbyś liczyć się ze staniem w kolacje na pocztę, bądź do Urzędu Skarbowego. Musisz wiedzieć, że nigdy nie są ona małe, a oczekiwanie w nich nieraz zajmuje sporo czasu.