PIT- podstawowe wiadomości i pomocne porady

0 Comment
Coroczne rozliczanie się z urzędem skarbowym będzie proste jak nigdy dotąd, jeśli skorzystają Państwo z przyszykowanego przez nas narzędzia. Opracowaliśmy praktyczny i łatwy w obsłudze program do rozliczenia PIT 2013. Z jego pomocą uzupełnianie oświadczenia podatkowego zajmie ledwo parę chwil. Ze swojej strony dołożyliśmy wszystkich starań, aby wykreować program, który ma uprościć wywiązywanie się z tego obowiązku i zaoszczędzić czas, który dotychczas byli Państwo zmuszeni marnotrawić w długich kolejkach na poczcie lub bezpośrednio w ”skarbówce”.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Aby przystąpić do uzupełniania należy wpierw wybrać właściwy formularz (podatek dochodowy od osób fizycznych dwadzieścia osiem, PIT-36, PIT-37 i wiele innych). Korzystając z naszego programu posiadają Państwo gwarancję, że opublikowane w nim formularze są zgodne ze współcześnie obowiązującymi wzorami. Należy nadzwyczaj pieczołowicie czytać wszystkie pojawiające się informacje, które pomogą wybrać należyty formularz oraz poinformują, jakiego typu dokumenty będą Państwo potrzebować przy uzupełnianiu obowiązkowych pól. Do elektronicznej deklaracji wpisuje się takie same dane, jak przy wypełnianiu manualnym. Należy, zatem podać swe dokładne dane oraz wskazać tytuł i wysokość dochodów. Następnie oznaczyć można należne Państwu ulgi podatkowe oraz zadecydować, jak chcą Państwo spożytkować 1% swojego podatku.

Jeśli właściwie wypełnią Państwo wszystkie obowiązkowe kolumny, program będzie gotów do wygenerowania formularza deklaracji, którą później trzeba wysłać korzystając z internetu.